FightSports Dębica…

FightSports Dębica: 22 medale (w tym srebrny dla naszej uczennicy Amelii Drąg) na rozpoczęcie sezonu

Z przytupem rozpoczęli sezon podopieczni Jakuba Cichonia z klubu FightSports Dębica. Na Salt Cup – zawodach organizowanych w Wieliczce w ramach czwartej edycji Małopolskiej Ligi Jiu-Jitsu, zdobyli 6 złotych, 5 srebrnych i 11 brązowych medali.

Tylko jeden medal mniej wywalczyli w czerwcu na Skała Cup –  zawodach również organizowanych w ramach Małopolskiej Ligi Jiu-Jitsu, którymi zamknęli sezon 2022/2023. Wcześniej, bo jeszcze w marcu, startowali na Dexter Cup w Nowym Sączu. 2 grudnia natomiast reprezentacja FightSports Dębica zamelduje się w Krakowie, na Cracow Cup, który zamknie cykl zawodów odbywających się w ramach czwartej edycji Małopolskiej Ligii Jiu-Jitsu.

Dziś natomiast mogą cieszyć się z medali zdobytych w Wieliczce. A przyznać trzeba, że na zawodach odbywających się w Kampusie Wielickim czekała ich ostra przeprawa. Nie tylko z uwagi na mocnych zawodników, z którymi przyszło im się zmierzyć, ale czasem też lekkie niedyspozycje zdrowotne.

Ostatecznie jednak zawodnicy Jakuba Cichonia, startujący w formułach: Gi (w kimonach) oraz NoGi (bez kimon), zdobyli:

Złote medale w Gi:

 • Kacper Bandura,
 • Michał Żmuda,
 • Igor Gawlik,
 • Szymon Bała.

Srebrne medale w Gi:

 • Alicja Cichoń,
 • Amelia Drąg,
 • Maja Rolek,
 • Antoni Marć.

Brązowe medale w Gi:

 • Michał Cichoń,
 • Cezary Sztaba,
 • Sabina Winiarska,
 • Nadia Golonka,
 • Filip Golonka,
 • Wojciech Moraniec,
 • Wiktor Bała,
 • Oliwia Gazda,
 • Wiktoria Siwy.

Reklama

Poza podium znaleźli się:

 • Hubert Ratuszniak (4. miejsce na 11 startujących zawodników),
 • Daniel Czaja (4. miejsce na 10 startujących zawodników),
 • Karol Patla,
 • Jakub Pernak, 
 • Julia Rosiak.

Złote medale w NoGi:

 • Michał Cichoń,
 • Kacper Bandura.

Srebrny medal w NoGi:

 • Alicja Cichoń.

Brązowe medale w NoGi:

 • Filip Golonka,
 • Michał Żmuda.

A już w sobotę 25 listopada czeka ich kolejny sprawdzian. Tym razem swoje umiejętności zaprezentują na VI Ogólnopolskim Turnieju w Brazylijskim Jiu Jitsu dla Dzieci, Młodzieży oraz Dorosłych – Charakterne Dzieciaki w Stalowej Woli. Organizatorem turnieju jest klub FightSports Stalowa Wola, prowadzony przez Pawła Borysa Kunysza, głównego trenera FightSports Polska.

Autor: Tomasz Ratuszniak (Debica24.eu)

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube