FightSports Dębica…

FightSports Dębica: 22 medale (w tym srebrny dla naszej uczennicy Amelii Drąg) na rozpoczęcie sezonu

Z przytupem rozpoczęli sezon podopieczni Jakuba Cichonia z klubu FightSports Dębica. Na Salt Cup – zawodach organizowanych w Wieliczce w ramach czwartej edycji Małopolskiej Ligi Jiu-Jitsu, zdobyli 6 złotych, 5 srebrnych i 11 brązowych medali.

Tylko jeden medal mniej wywalczyli w czerwcu na Skała Cup –  zawodach również organizowanych w ramach Małopolskiej Ligi Jiu-Jitsu, którymi zamknęli sezon 2022/2023. Wcześniej, bo jeszcze w marcu, startowali na Dexter Cup w Nowym Sączu. 2 grudnia natomiast reprezentacja FightSports Dębica zamelduje się w Krakowie, na Cracow Cup, który zamknie cykl zawodów odbywających się w ramach czwartej edycji Małopolskiej Ligii Jiu-Jitsu.

Dziś natomiast mogą cieszyć się z medali zdobytych w Wieliczce. A przyznać trzeba, że na zawodach odbywających się w Kampusie Wielickim czekała ich ostra przeprawa. Nie tylko z uwagi na mocnych zawodników, z którymi przyszło im się zmierzyć, ale czasem też lekkie niedyspozycje zdrowotne.

Ostatecznie jednak zawodnicy Jakuba Cichonia, startujący w formułach: Gi (w kimonach) oraz NoGi (bez kimon), zdobyli:

Złote medale w Gi:

• Kacper Bandura,
  • Michał Żmuda,
  • Igor Gawlik,
  • Szymon Bała.

Srebrne medale w Gi:

• Alicja Cichoń,
  • Amelia Drąg,
  • Maja Rolek,
  • Antoni Marć.

Brązowe medale w Gi:

• Michał Cichoń,
  • Cezary Sztaba,
  • Sabina Winiarska,
  • Nadia Golonka,
  • Filip Golonka,
  • Wojciech Moraniec,
  • Wiktor Bała,
  • Oliwia Gazda,
  • Wiktoria Siwy.

Poza podium znaleźli się:

• Hubert Ratuszniak (4. miejsce na 11 startujących zawodników),
  • Daniel Czaja (4. miejsce na 10 startujących zawodników),
  • Karol Patla,
  • Jakub Pernak,
  • Julia Rosiak.

Złote medale w NoGi:

• Michał Cichoń,
  • Kacper Bandura.

Srebrny medal w NoGi:

• Alicja Cichoń.

Brązowe medale w NoGi:

• Filip Golonka,
  • Michał Żmuda.

A już w sobotę 25 listopada czeka ich kolejny sprawdzian. Tym razem swoje umiejętności zaprezentują na VI Ogólnopolskim Turnieju w Brazylijskim Jiu Jitsu dla Dzieci, Młodzieży oraz Dorosłych – Charakterne Dzieciaki w Stalowej Woli. Organizatorem turnieju jest klub FightSports Stalowa Wola, prowadzony przez Pawła Borysa Kunysza, głównego trenera FightSports Polska.

Autor: Tomasz Ratuszniak (Debica24.eu)