9 PRZEDSZKOLAKOM 2024

To już XXIII edycja Olimpiady na OLIMPIE Dziewiątka Przedszkolaków, organizowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 w Dębicy. Patronat honorowy nad Olimpiadą Przedszkolaków objęli Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk oraz dyrektor MZO w Dębicy – Ireneusz Kozak. Ceremoniał olimpijski był bardzo uroczysty. Najpierw wniesiono olimpijską flagę, zapalono znicz olimpijski, odegrano hymn olimpijski, a następnie wszystkie przedszkolaki złożyły olimpijskie przyrzeczenie – obiecując uczciwe i rzetelne uczestnictwo we wszystkich zabawach. I tak też było w praktyce.

Był to dzień pełen radości i sportowej rywalizacji, w której udział wzięło 15 dębickich przedszkoli – ponad 450 dzieci, ale przede wszystkim dzień, w którym przedszkolaki miały okazję pokazać swoje umiejętności, nauczyć się ważnych wartości i zdobyć nowe doświadczenia. Chcieliśmy, abyście wiedziały, że nie tylko wynik jest ważny, ale także zaangażowanie, zdeterminowanie i umiejętność współpracy z innymi. Niech ta olimpiada będzie dla WAS wszystkich wspaniałym wspomnieniem, że najważniejsze jest dobre i uczciwe zachowanie. Każdy chyba kiedyś marzył o olimpijskim występie!

Oj, co to były za emocje! Bo przecież nie lada wyzwaniem jest bieg połączony z przekładaniem szarfy, czołganie się przez tunel, rzut do celu i skok w dal. Olimpijskie zmagania oceniali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 9. Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale także kibicom, którzy gorąco dopingowali swoje drużyny.

W tych zmaganiach wszyscy przedszkolaki wykazali się na medal – był on dla każdego uczestnika, a także wspaniałe puchary dla trzech pierwszych przedszkoli:

1. miejsce – Przedszkole nr 9
  2. miejsce – Przedszkole nr 12
  3. miejsce – Przedszkole nr 8. Pozostałe przedszkola zajęły
  4. miejsca: Ochronka, Weldon Kids, Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 10, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, Ukryty Dar, Akademia Maluszka.

Wszyscy mali sportowcy – olimpijczycy startowali w wspaniałych koszulkach, które ufundowała firma VENTOR. Wraz z turniejem sportowym ogłoszony był konkurs plastyczny pod hasłem „Mały sportowiec – TO JA’’, na który wpłynęło 45 prac. Komisja wyróżniła najlepsze prace dyplomami i upominkami, które ufundował Urząd Miasta Dębica, firma VENTOR.

W imieniu organizatorów i uczestników serdecznie dziękujemy.

Wyniki konkursu plastycznego:

Laureaci konkursu:

I miejsce – Marek Boczkowski (Przedszkole nr 4)

II miejsce – Kajetan Matelowski (Ukryty Dar)

III miejsce – Tobiasz Małozięć (Przedszkole nr 2)

Wyróżnienia:

• Szymon Chodur (Przedszkole nr 6)
  • Natan Wójcik (Ochronka)
  • Nikodem Widłak (Akademia Maluszka)
  • Julia Sewiło (Przedszkole nr 7)
  • Szymon Gołąb (Weldon Kids)
  • Jagoda Babik (Przedszkole nr 9)
  • Kryspin Gil (Przedszkole nr 8)

W imieniu organizatorów dziękujemy za udział i sportową rywalizację. Mamy nadzieję, że ten dzień, jakże pełen wzruszeń, zostanie na długo w Waszej pamięci. Za rok już XXIV OLIMPIADA NA OLIMPIE w NASZEJ DZIEWIĄTCE.”

fot. MK SP9