„Zadbaj o swoje pieniądze”

W dniu 5 marca 2024 roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział  w  II edycji konkursu „Odkryj Kopernika”, który  odbył się w Publicznej    Szkole Podstawowej nr 6 w Dębicy. Hasło tegorocznej edycji konkursu to: „Zadbaj o swoje pieniądze”. Jest to projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W finale wzięły udział reprezentacje 9 szkół z terenu miasta i gminy Dębica. Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach.
Nikodem Mączka, Zofia Walczyk oraz Aleksandra Kopala z klas 2a reprezentowali naszą szkołę w konkurencji „Mały Kopernik” –  dla dzieci z klas 1-3.
Stanisław Węgrzyn z klasy 6c odwzorował postać Mikołaja Kopernika  z pomnika w Warszawie w konkurencji  „Jestem Kopernikiem”.
Kalina Trzaskuś z klasy 6c przygotowała pracę na konkurs plastyczny z treścią ekonomiczną
„Banknot z Kopernikiem”, w pracy nad tym projektem uczennicę wspierała pani Urszula Iwańska.
Maksymilian Piątkowski i Stanisław Węgrzyn wzięli udział w
grze zręcznościowej  „Bankier Kopernik”, a wszyscy uczniowie z klasy 6 rozwiązywali test wiedzy ekonomiczno-bankowej.
Szkolnymi koordynatorami konkursu była p. Anna Wiktor oraz p. Marta Pitak. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła 4 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za fantastyczną zabawę wszystkim uczestnikom konkursu.
fot. M. Pitak