Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Nasza szkoła również uczciła ten dzień. 30 kwietnia cała społeczność „Dziewiątki” uczestniczyła w akademii przygotowanej przez uczniów klas 6b i 6d pod kierunkiem p. Katarzyny Sokołowskiej i p. Doroty Giełbagi. Ważnym elementem części artystycznej były również piosenki w wykonaniu chóru poprowadzonego przez p. Paulinę Książek. Scenografią zajęły się p. Danuta Mroszczyk i p. Urszula Iwańska, a nagłośnieniem ks. Stanisław Ryz. Uroczystość została utrwalona na zdjęciach autorstwa p. Marka Kozioła, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

D.G.
fot. MK SP9