Wycieczka do Ciężkowic

25 września 2024 r. uczniowie klas IVc i Va wzięli udział w wycieczce do Ciężkowic. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego ,,Ogrodowa puszkomania – dajemy puszkom drugie życie”, którego organizatorami są: Grupa Canpak, Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy oraz UKS Olimp przy SP nr 9 w Dębicy. Główny cel programu to zainteresowanie dzieci tematyką ekologiczną, w szczególności segregacją odpadów, a także propagowanie recyklingu jako najkorzystniejszej metody odzyskiwania zawartych w nich składników.

Zadania te były realizowane poprzez udział uczniów w warsztatach na temat gospodarki odpadami, podczas których uczyli się oni, jak prawidłowo segregować śmieci. Ponadto uczestnicy wycieczki zwiedzili interaktywną wystawę pt. „ZIEMIA – WODA – POWIETRZE” znajdującą się w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej.  Projekt ,,Ogrodowa puszkomania” ma również na celu uświadamianie potrzeby troski o bioróżnorodne środowisko naturalne, dlatego dzieci udały się na spacer ścieżką w koronach drzew, gdzie mogły podziwiać ekosystem leśny oraz uczyć się, jak należy o niego dbać. Wyjazd był bardzo udany i na pewno przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej naszych uczniów.

fot. K. Sokołowska