Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

   Dobiegł końca październik będący Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Z książką Ci do twarzy” Święto takie powstało w 1999 r. czyli ma już 20 lat. Do jego powstania przyczyniło się Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych. Słowo biblioteka pochodzi z języka greckiego bibliotheke  i oznacza zbiór książek.

Nasza biblioteka szkolna może się poszczycić bogatym księgozbiorem, który liczy już ponad 17 tysięcy książek. Obecnie dostęp do szkolnego księgozbioru odbywa się według zasad podyktowanych sytuacja epidemiczną. Wszystkich zapraszamy jednak do tego, aby nie rozstawali się z książką.

Podczas tegorocznego święta bibliotek zwracamy uwagę na naszych najmłodszych czytelników czyli uczniów klas pierwszych. Z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania został przygotowany trzeci etap kampanii społecznej „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Projekt rozpoczął się w październiku 2020 roku w szkołach podstawowych w całej Polsce. Przekazane zostaną wszystkim pierwszoklasistom przygotowane dla nich Wyprawki Czytelnicze oraz przeprowadzone będą zajęcia  prowadzone przez nauczycieli bibliotekarzy. Wszystkich uczniów zachęcamy do częstego brania do ręki książki dla relaksu, przyjemności. Można  zagospodarować  swój czas wolny w sposób pożyteczny zwłaszcza teraz, jesienią gdy powinniśmy zostać w domu.

Przygotowała: D. Kruczek

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube